Gmina Mirsk – atrakcja gór Izerskich ?

Od dłuższego czasu nasz miłościwe Panujący  Burmistrz Andrzej  Jasiński  próbuje w naszej Gminie zbudować w nas przekonanie , że jesteśmy bardzo atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Najczęściej podawanymi przykładami – czyli miejscami gdzie Burmistrz robi sobie fotki są:
1. Wieża widokowa
2. GeoPark

Żeby dodać splendoru  wydane zostały nawet ulotki, jedna z nich to
GeoPark – ścieżka turystyczna – Śladami dawnego górnictwa kruszców .

Postanowiłem zatem skorzystać z tej atrakcji i udałem się na ścieżkę dydaktyczną, o ile do samej  trasy podziemnej nie ma mam żadnych uwag poza regulaminem dopuszczenia małych dzieci do zwiedzania, co uważam za dziwny zapis, nawet kopalnie mogą zwiedzać małe dzieci, to dalsza część już nie wygląda tak kolorowo.

Burmistrz Andrzej Jasiński zapomina, że trasa jest wpisana w całokształt tego projektu i jako całość stanowi atrakcję. Idąc do miejsca pod „Spiętrzenie wód technologicznych” zastajemy tam porozbijane szkło, wypełniony śmietnik, który nikt nie opróżniał.

Kolejny pkt programu to Kopalnia św. Karola, gdzie na miejscu zastajemy powyrywane słupki i rozwalone barierki

Zaś na miejscu  Kopalni „Wielkie Pocieszenie” śmietnik pełny walających się opakowań po czipsach i butelki plastikowe

Dalej już mi się ode chciało iść po takich atrakcjach.
Prosty wniosek jest z tego taki – Wystarczy, że ładnie jest na podwórku, a że za domem jest syf i śmieci to nie przeszkadza Panu Andrzejowi Jasińskiemu.

Pałac na Rynku jest czyli podwórko posprzątane!  A to, że z domów dookoła odpada tynk to nie ma znaczenia.
Pomijam fakt że nasza straż miejska – celowo z małej litery, ma samochód służbowy – tylko po co on im jak oni w terenie nie bywają.

Może jaką paradę zorganizujemy 😉

Dawid i Goliat

jeden komentarz dla “Gmina Mirsk – atrakcja gór Izerskich ?”

  1. Popieram w 100%.Juz wczesniej pisalam,ze wlodarze Mirska nic nie robia!!! Jest gorzej niz po wojnie!Kpiny,ludzie dlaczego wybieracie takich nieudacznikow!Wstyd!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *