Mirsk – komunikacyjna pustynia.

     Od wyborów samorządowych minęło 2,5 roku, od wyborów do europarlamentu ponad rok, od wyborów do Sejmu 3 miesiące.

     Dlaczego te daty są tak ważne w mojej ocenie ? Okazuje się, że można było 3 razy zrobić coś dla mieszkańców naszej Gminy. Ostatnio miałam kolejną „okazję” skorzystania w okresie świątecznym z komunikacji publicznej na terenie Gminy Mirsk. Wcześniej korzystałem z niej około 1,5 roku temu.

     Okazuje się, że pomimo upływu tego czasu jest coraz gorzej. Pomimo zapewnień rządu – program PKS na lokalnych drogach (wybory do europarlamentu i sejmowe) oraz samorządowców (wybory w 2018 rozbudowa połączeń kolejowych) Mirsk jest komunikacyjną pustynią. Próba wyjechania z miasta Mirsk dla rodziny z dziećmi jest nie lada gimnastyką logistyczną.

Powodów jest co najmniej kilka:

  • brak transportu zorganizowanego
  • godziny jego kursowania
  • łączenie z innymi środkami transportu PKP/PKS w najbliższych ośrodkach takich jak Gryfów Śl.
  • wielkość pojazdów (spróbuj przetransportować wózek dziecięcy i kilka walizek/plecaków)

     Światełkiem w tunelu był pomysł połączenia komunikacji Świeradowa z Mirskiem – moim skromnym zdaniem powinna być przedłużona aż do Rębiszowa. Z nieznanych mi powodów, a może mi znanych (niechęć obecnego Burmistrza do władz Świeradowa Zdr.) cała koncepcja upadła. Gdzieś jeszcze „migneła” mi na profilu FB radnego P. Tylusa informacja, że Burmistrz Andrzej Jasiński postanowił dofinansować transport publiczny realizowany przez PKS Bolesławiec z pieniędzy Gminy, ale jakoś efektów nie widać.

     Trudno nie zgodzić się z jednym przychodząc na przystanek PKS w Mirsku pozostaje nam czekać, aż ktoś coś zrobi za nas, powróci do nas kolej, która połączy nas z cywilizacją – tak dla przypomnienia mamy już XXI w.

Jak to mówią Polak mądry po szkodzie – czyli oddaj głos przy urnie a później mamy cię gdzieś.

Zoja

2 komentarze dla “Mirsk – komunikacyjna pustynia.”

    1. Dla mnie to nic dziwnego bowiem nasz samorząd lokalny pracuje tak jak wszystkie / no prawie wszystkie/ w kraju. Zadbać o swoje wysokie płace, premie a człowiek, mieszkaniec?????? Niech czeka, niech sie trudzi!!!!!!!! Polacy, obudżmy się!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *