Opadł kurz….

Jeszcze kilka tygodni temu nasz miłościwie panujący Burmistrz w TVP opowiadał jak to inwestorzy będą walili drzwiami i oknami bo taką atrakcyjna działkę mamy.

Kurz opadł, gruz został, i co dalej ………

Gdzie są ci inwestorzy, bo jedyni jacy widzę to ci co biorą ten gruz do domu. Firma wzięła złom za prawie 1mln i zostawiła nam kupę gruzu.

Wie Pan ile kosztuje rekultywacja tego terenu – domyślam się że skończy się na kilku mln z kasy naszej Gminy.
Panie Burmistrzu, gdzie są ci inwestorzy, kazał Pan wyburzyć ZPL nie dbając o choćby przebieg i naniesienie na mapę tras kablowych, wodnych, które przecież przebiegają przez teren ZPL i tego gruzowiska.

Czekam tylko, jak lokalni przedsiębiorcy na jesień jak zacznie padać stracą zasilanie, bo Energetyka nie będzie odkopywać tej góry cegieł.
Na ich miejscu szykowałbym pozew zbiorowy

Goliat i Dawid

PS.

Aktywna Kotlina Kłodzka

Połowa gminy to tereny górskie i nic się nie dzieje pomyślmy o tych wszystkich wsiach, przez które mogliby takie ścieżki przebiegać.

4 komentarze dla “Opadł kurz….”

  1. dzisiaj rano przejeżdzająć koło tego gruzowiska pomyslalem sobie tak : w wiekszym miescie odrazu po wyburzeniu ładnie by wszysko posprzątali a u nas to jak zawsze – zostawili ten syf i pewnie będzie leżał cholera wie jak długo

  2. Panowie którzy zblysneli pomysłem, podjęli i wydali decyzje o likwidacji ZPL i Metalen dawnego odziału ZPL ,nabijając kieszenie wykonawcy, podejrzewam i (sobie)powinni teraz zaświecić przykładem wziasc się za łopaty i taczki i własnoręcznie uprzątnąć to pobojowisko.Zniszczyli wieloletni dorobek naszych przodków. Za samo wydanie decyzji o likwidacji basenu miejskiego skrócił bym kogoś o głowę. Wszyscy nasi RAJCOWIE prowadza gospodarkę rabunkowa(jak po wojnie) to jest walka o utrzymanie się na stołku i godziwego wynagrodzenia, a muszę dodać ze naprawdę nie małego za nic bo efektów pracy za grosz

    1. Przecież sami tych rajców wybieracie w wyborach wystarczy poczytać wieści Mirska żeby zobaczyć co naprawdę robią nasi Radni. Obecny Burmistrz stosuje technikę spalonej ziemi. A GeoPark to jego koronna inwestycja – ilu ludzi odwiedziło tą atrakcje i jakie są koszty oraz zwrot z inwestycji.

    2. Ostatnio się przeszedłem bo tym wyburzeniu.Co to jest za działka w środku stoi stacja Trafo tak więc nie postawisz tam dużej Hali. Po drugie słupy żelbet nie zostały usunięte z ziemie tak więc każdy inwestor musi oprócz stosu gruzów wykopać to co jest pod ziemią. Normalnie w takich inwestycjach bierze się kruszarki i cały gruz zostaje przerobiony na podsypkę lub materiał budowlany. Moim zdaniem właściciel zrównał to z ziemią aby nie płacić podatku podobnie jak Metalen. Jestem ciekawy jakie zaległości są wobec Gminy Mirsk i jak Gmina chcę odzyskać tą kasę. W czechach podobny obiekt przerobiono wielopoziomowy na tor kartingowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *