Po wyborach do EU – podsumowanie

Kurz powyborczy już opadł możemy zatem podsumować wyniki głosowania w naszej gminie.

Kampania była bardzo marna, skupiając się ze strony PiS na 500+, 13-stej emeryturze, zaś ze strony opozycji na mówieniu jak to PiS jest zły.
Oczywiście były to tematy krajowe nie mające nic wspólnego z tym co się dzieje w EU.

Dla nas główny problem to, że Dolny Śląsk otrzyma mniej pieniędzy ze względu na fakt, że przekroczyliśmy wskaźniki ekonomiczne.

W całej debacie brakowało mi naprawdę ważnych punktów, takich jak budowa drogi szybkiego ruchu na trasie Wrocław-Jelenia Góra – Zgorzelec czy Wrocław – Kłodzko – Czechy.

Czy strategia Sudety 2030 będzie wdrażana ?
Musimy zdawać sobie sprawę, że dla takich Gmin jak Mirsk ma to ogromne znacznie.

Tego bym oczekiwał po merytorycznej kampanii do parlamentu EU

Nie wiem jak Czytelnicy, ale zawsze zastanawia mnie to, czym kieruje się statystyczny wyborca oddając głos na danego kandydata.
Naprawdę dziwią mnie wyniki tych wyborów szczególnie uwzględniając PiS i KE

https://wybory.gov.pl/pe2019/pl/wyniki/komitet/19913/gm/21204

Patrząc po wynikach wyborów zastanawia mnie z punktu widzenia mieszkańca Gminy Mirsk czym kierował się wyborca głosując na Panie Zalewską lub Kempę z PiS i Panią Ochojską z KE?
Wszystkie te kandydatki nawet nie pochodzą z naszego rejonu, tak więc wątpię, czy będą „pracowały” na rzecz naszego regionu. Myślę, że nawet nie wiedzą, co to jest strategia Sudety 2030.
Dużą część głosów zebrał Pan Ślusarz, wieloletni radny lwówecki, obecny senator, który nie za bardzo wnosi coś do naszej sytuacji – droga pomiędzy Krobicą a Rębiszowem jak była dziurawa, tak dalej jest. Szpital w Lwówku dalszym ciągu ma problemy.
Pociągu dalej brak :(.
Strefa jest ale pracy dalej nie ma :(.

Tak więc bardzo mnie to ciekawi – czym kieruje się wyborca w Mirsku oddając głos przy urnie wyborczej?

Czy tym, że z naszej Gminy wyjeżdża coraz więcej ludzi młodych?
Czy może tym, że w powiecie od wielu lat nie ma pracy?
Czy może tym, że mamy dzięki EU piękny Ratusz? – i nic poza nim.

Gdyby tak ludzie poświęcali tyle samo czasu na sprawdzenie przed wyborami kandydatów, co na komentowanie wyborów,  myślę, że wyniki byłyby zgoła inne.

Pozdrawiam
Daniel Wasyliszyn

3 komentarze dla “Po wyborach do EU – podsumowanie”

  1. Nazywam się Ryszard Borysiewicz urodziłem się w Mirsku w 1949 roku ale od wielu lat decyzją moich rodziców mieszkam w Kole w Wielkopolsce.W Mirsku byłem z moją matką w 2003 roku pokazała mi wtedy dom w którym się urodziłem .W tym 2020 roku zamierza ponownie odwiedzić mój rodzinny Mirsk. Chętnie nawiążę z kimś kontakt z Mirska. Tel. Do mnie 691 358 576 email. [email protected].

  2. To jest problem większości małych miasteczek .Mieszkam w Kole w woj. Wielkopolska ale urodziłem się w Mirsku w roku 1949 .W Mirsku byłem w 2003 r. Zamierzam i tym roku odwiedzić moje rodzinne miasteczko. Nawiążę kontakt z Kimś z Mirska.Nazywam się Ryszard Borysiewicz Tel. Do mnie 691 358 576 email : [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *