Podstawówka – co dalej? LO Stara Kamienica

Liceum Ogólnokształcące w Starej Kamienicy funkcjonuje dopiero od 2019 roku, ale jest szkołą na miarę XXI wieku: z nowoczesną infrastrukturą, kompetentną kadrą pedagogiczną, wykorzystująca kreatywne metody pracy, bezpieczną i kameralną.

W tym roku szkolnym otwieramy nabór do dwóch klas:

  • chemiczno-biologicznej, ukierunkowanej na nauki przyrodnicze
  • dziennikarsko-artystycznej o profilu humanistycznym.

Uczniowie mają możliwość wyboru języków obcych: język angielski, język niemiecki i język hiszpański. Zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

Tylko u nas funkcjonują klasy terapeutyczne.

Od 1 czerwca 2021r. rozpoczynamy realizację nowego projektu unijnego „Uczniowie XXI wieku w gminie Stara Kamienica”.

Będą dodatkowe zajęcia dla uczniów- zarówno wspierające jak i rozwijające, kreatywne projekty do zrealizowania, pomoc psychologiczno-pedagogiczna w bardzo szerokim zakresie, wycieczki edukacyjne, dla licealistów wyjazdy na ćwiczenia i wykłady na uczelnie wyższe Dolnego Śląska, pomoce dydaktyczne, nowoczesny sprzęt multimedialny, a dla najlepszych uczniów – stypendia.

Dzięki projektowi szkoła zyska m.in. laboratorium chemiczno-fizyczne, doposażenie gabinetów przedmiotowych, a w ramach multimediów- zestawy wirtualnej rzeczywistości wraz z programami edukacyjnymi i dodatkowe zajęcia (do wyboru) praktycznie z każdego przedmiotu.

Najważniejszy jest dla nas uczeń i jego potrzeby.

jeden komentarz dla “Podstawówka – co dalej? LO Stara Kamienica”

  1. Brzmi bardzo zachęcająco, ciekaw jestem, jak szkołę oceniają uczniowie i ich rodzice. Przydałyby się od czasu takie artykuły-opinie stworzone np. na podstawie anonimowych ankiet przeprowadzanych w różnych szkołach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *