Sesja 27.06.2019 – raport Burmistrza

Wiem, że większość mieszkańców nie jest w stanie przetrawić 4 godziny materiału z sesji. Dla mnie też jest to bardzo trudne ;).

Ciekawostką jest, że przed sesją Przewodniczący umieścił taki o to wpis na stronie mirsk.pl.

Wymaganie zebranie podpisów jest niczym innym, niż próbą blokady „głosu społeczeństwa”. Nigdy nie było takiego wymagania, tak więc pytanie: czy w naszej Gminie jest coś co się próbuje ukryć?

Pragnę przypomnieć Panu A. Alchimowiczowi, że został wybrany w wybrany w wyborach powszechnych, tak jak cała rada i Burmistrz. Jeśli ktoś nie jest w stanie znieść krytyki niech zrzeknie się swojej funkcji.

Odnosząc się do przebiegu sesji w końcu ktoś umieścił kamerę w miejscu, gdzie coś widać, z dźwiękiem też jest ciut lepiej – ale zakup jakiegoś sprzętu typu mikrofon znacznie ułatwił by czytelność nagrań.

Po raz kolejny okazuje się, że radni z bloku pana Burmistrza nie mają żadnych uwag i dla nich jest wszystko OK – czyli lewa strona śpi. Za co my im płacimy nie wiem?

Teraz przechodząc do meritum podobały mi się pytania Pana Tylusa, gorzej z odpowiedziami Pana Burmistrza.

Polecam te fragmenty:

  1. Dotyczące konsultacji społecznej z mieszkańcami, formami dialogu itp. YOUTUBE
  2. Promocja Gminy Mirsk i produktów YOUTUBE
  3. Spotkania z przedsiębiorcami YOUTUBE

Moim zdaniem odpowiedzi Pana Burmistrza są poniżej krytyki. Andrzej Jasiński: „Nie ma żadnych oczekiwań …. ” Panie Andrzeju Jasiński – Pan jest managerem naszego miasta, wcale się dziwmy, że Gmina nie ma pieniędzy skoro Pan ma takie podejście.
Gdybym do Pana przyszedł potencjalny inwestor to po 2 min dałby sobie już spokój – to co Pan reprezentuje to jest zarządzanie jak za komuny w stylu „Czego wy tam chcecie… wicie rozumicie”

Wcale się nie dziwię, że jedynym Pana pomysłem na rozwój Gminy; to zwożenie śmieci z Niemiec do Rębiszowa, beczek z chemią do Giebułtowa i firmy Sauber w strefie.

Promocja Gminy leży, brak własnych produktów turystycznych, brak znajomości problemów firm działających na terenie Gmin.

Pan to wszystko nam potwierdził, każdy może to oglądnąć i słuchać Pana wypowiedzi.
Zero wizji itp., gdzie jest ten Pana program przedwyborczy z 2018 r.

I na końcu wisienka na torcie: naszą Gminę zamieszkuje 5000 osób – tyle osób płaci za śmieci. Reszta czyli prawie 3000 wyjechała z tego miejsca

POLSKA W LICZBACH

Tak wygląda zarządzanie naszą Gminą przez naszego Burmistrza i efekty po 16 lat rządzenia –  Andrzeja Jasińskiego i byłych radnych.

Pozdrawiam

Goliat i Dawid

3 komentarze dla “Sesja 27.06.2019 – raport Burmistrza”

  1. LUDZIE! opamiętajcie się-nadchodzi czas ŻNIW wiec odpowiednia pora aby wykosić z naszego urzędu kilkanaście HWASTOW psujących nasz dorobek i naszych przodków. To w końcu jest nasz gmina i głos należny do nas !

  2. Czy kiedy kol- wiek któryś z urzędasów wyszedł na plac ratuszowy i zapytał pierwszego spotkanego mieszkańca jakie mamy problemy,co by można zmienić,jak ulepszyć codzienne ciężkie życie NIE!! Robia jak im się podoba i co im się podoba ,kombinują jak wyskubać nasze cienkie portfele i doładować swoje tłuste konta puki jest okazja.I w tym przypadku jak widać jest kompletny brak wstydu, honoru i ambicji.Dobrobyt rozwalił ich kompletnie a to za przyzwoleniem naszego społeczeństwa.

    1. Oczywiście w 2018 w wyborach dzięki głosom świadomych mieszkańców z Mirska (wystarczy sprawdzić wyniki) wybrany został ponownie na kadencje urzędujący nam od 16 lat burmistrz Andrzej Jaśinski – czyli od 20 lat Gmina wygląda tak samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *