Spotkanie z Januszem Skowrońskim – podsumowanie

W bardzo miłej atmosferze odbyło się wcześniej zapowiadane piątkowe spotkanie z autorem licznych publikacji o Dolnym Śląsku, regionaliście i popularyzatorze historii „małych ojczyzn” – Januszem Skowrońskim.

W spotkaniu wzięło udział ok. 30 osób z Rębiszowa, Mirska, Świeradowa-Zdroju i odleglejszych, jak Poznań.

Tematyka dwugodzinnego wykładu rozłożyła się na zamek Czocha i okolice, także nasz teren, w okresie końca II wojny światowej i początków polskiej administracji oraz relację z poszukiwań świadków, dokumentów i pamiątek po wyprawie rowerowej księdza Karola Wojtyły z doktorantami Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach 01.09.1956 do 05.09.1956 trasą z Bolesławca, przez Świeradów, Szklarską Porębę, Jelenią Górę, Krzeszów do Świdnicy.

Spotkanie Panem Januszem przeciągnęło się do 21. Można było porozmawiać, wymienić uwagi i opinie, także na tematy nie związane wyłącznie z historią i poszukiwaniami.  We wpisie na facebook-u Pan Janusz także wyraził swoje zadowolenie z jego przebiegu.

Pozostaje mieć nadzieję, że będzie kontynuacja wątku przejazdu grupy z księdzem Wojtyłą przez Mirsk w 1956 roku. Trzeba pokazywać naszym współmieszkańcom przykłady w których osoby znane w świecie doceniały piękno i inne walory terenów na których mieszkamy.

Doceńmy to i chwalmy się tym.

Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi Woźniakowi za udostępnione fotografie. Wszystkie tu zamieszczone są Jego autorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *