Tonący budżet naszej Gminy – za krótka kołdra

W dniu 30.12.2019 odbyła się sesją naszej Gminy nad budżetem. Jak co roku budżet wygląda na zasadzie przeżycia, a nie rozwoju naszej Gminy. Z punktu widzenia naszej Gminy 60% budżetu to utrzymanie szkół i pomoc socjalna. Nie jest to żadną nowością w naszym budżecie, bo wygląda ono prawie jak co roku.

Oczywiście nie wiemy jakie debaty były na poszczególnych komisjach, ale jedno co trzeba zauważyć, to tylko jedna komisja nie opowiedziała się za Budżetem – to Komisja Rewizyjna.

Pragnę przypomnieć, że Burmistrz Andrzej Jasiński obiecywał nam w 2018 r., że dzięki strefie ekonomicznej będziemy Gminą ze zwiększonymi przychodami. Strefa wybudowana i jedyne co się naszemu Burmistrzowi udało (koszt 4 mln zł) to postawienie do tej pory dwóch banerów – gdzie efektem jest jedna droga, gdzie nie miną się dwa samochody ciężarowe pokazuje efekt zarządzania w naszej Gminie.

Ciekawym pomysłem był pomysł czegoś, co nazywa się forum ekonomicznym. Na prawdę śmieszna jest odpowiedź Andrzeja Jasińskiego

„Nie wiem jak wygląda takie forum.”

Forum, gdzie Burmistrz chce z lokalnych Gmin ściągnąć inwestorów, Powiatowy Urząd Pracy z Lwówka – przecież to jest niepoważne. Gmina nie ma nawet strony po angielsku z ofertą dla inwestorów.

Ościenne Gminy są w takiej samej sytuacji jak Gmina Mirsk – gdzie ci inwestorzy panie Burmistrzu?

Szczegóły w linku SESJA

Znamienny tekst z ust Andrzeja Jasińskiego świadczący o kondycji naszej Gminy „Dla nas 10 tyś jest problemem” – to może panie Burmistrzu należałoby obniżyć sobie pensję, skoro budżet się Panu nie spina?

Ma Pan jedną z najwyższych pensji w Gminach o podobnej specyfice. Patrząc na efekty Pana Pracy to wstyd brać pieniądze za taką prowizorkę.

Goliat i Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *