Stary domek w lesie w górach

Ustronne miejsca na wypoczynek na Dolnym Śląsku – Mirsk, Rębiszów, co jeszcze?

Kiedy zaczynamy planować wakacje, część wybiera miejsca, które mogą zaoferować jak najwięcej atrakcji. Świetny w takim przypadku będzie wypad nad morze. Jednak gdzie się udać, kiedy potrzebujemy wyciszenia, miejsca z dala od szumu miasta? W poniższym artykule przedstawiamy wam nasze propozycje ustronnych miejsc na Dolnym Śląsku. Tutaj możecie wypocząć.

Folwark Wrzosówka w gminie Mirsk

To unikatowe miejsce. To dom, który ma do zaoferowania trzy duże apartamenty i dwa pokoje, gdzie każdy urządzony jest w innym, unikatowym rustykalnym stylu, ma w sobie też coś z glamour. W domu znajduje się kuchnia z jadalnią, sala zabaw, salon z kominkiem, sala kinowa, zadaszone miejsce na grilla i biblioteczka. Dodatkowo możecie skorzystać z ruskiej bani, czyli parzelni, jest bardzo podobna do sauny. Ten dom w okolicach Mirska ma wiele do zaoferowania czy to do odpoczynku, czy na dłuższy pobyt.

Pole Ryżowe w Rębiszowie

Brzmi ciekawie, prawda? To idealne miejsce dla samotników. To prawdziwa świątynia dumania. Osadę otacza bezkresna zieleń i nic poza nią. To dobre miejsce jeśli czujecie się przebodźcowani, Pole Ryżowe was ukoi. Właścicielka zaraża swoją pasją do ceramiki, a jej mąż, instruktor narciarstwa, z ogromną ochotą zabierze was na stok narciarski. W okolicy znajdziecie mnóstwo pieszych szlaków.

Agroturystyka Izerski Potok w gminie Mirsk

Jeśli marzą wam się wczasy na wsi, to agroturystyka będzie idealnym pomysłem. Izerski Potok znajduje się kilka kilometrów od Mirska. Zaletą tego miejsca jest cisza od zgiełku miasta, tutaj można połączyć się z naturą. W niewielkiej odległości od gospody jest wiele ścieżek rowerowych i szlaków. Agroturystyka oferuje wyremontowane pokoje, dostęp do internetu, badmintona, basen dla dzieci. Na terenie obiektu są prowadzone warsztaty ceramiczne, decoupage i mydlarskie! Niedaleko czeka wiele atrakcji turystycznych, oczywiście góry Izerskie, pałace, ruiny zamów nieopodal Mirska czy sztolnie.

Siedlisko Sztuki w Dziwiszowie

To prawdopodobnie najbardziej klimatyczne miejsce na Dolnym Śląsku. Ma wspaniały klimat, oferują wegańskie śniadania, co jest rzadko spotykane! Jak to z ustronnymi miejscami bywa, trudno do nich dojechać, tutaj tego problemu nie ma, można dojechać do izby bez auta. No a samo gospodarstwo jest po prostu przepiękne! Gospoda akceptuje także zwierzęta. Siedlisko Sztuki to 200-letni dom i 15 hektarów lasów i zieleni. Znajdzie się tutaj miejsce na ognisko. Właściciele, dbając o komfort podróżnych, mają w ośrodku zdrowotną pościel z gryką. Tak się nigdzie nie wyśpisz!

Wydrza Przystań między Mirskiem a Rębiszowem

Jeśli podoba wam się klimat agroturystyki, dobrą opcją będzie Wydrza Przystań. W okolicy zieleni, lasów i stawu można spotkać tam wydry! Będzie to z pewnością ciekawa atrakcja, by spotkać wydrę w swoim naturalnym środowisku, a nie w zoo! Niedaleko gospody znajduje się Tama przeciwpowodziowa koło Mirska, wieża widokowa w Mirsku czy kolej gondolowa w Świeradowie Zdrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *