herb mirska usunięty

Co z tym herbem?

Niektórzy mogą czuć się zaskoczeni zmianą widoku strony. Usunąłem herb w związku z pismem, które poniżej przedstawiam. Burmistrz uznał, że to on może decydować kto może, a kto nie używać herbu naszego miasta.

pismo_herb
Skan pisma od radcy prawnego reprezentującego burmistrza Jasińskiego.

Jak z pisma wynika Mandantka radcy prawnego, burmistrz Jasiński, wzywa do zaprzestania bezprawnego używania herbu Mirska. Ostrzegam więc tą drogą innych „używaczy” – kto wie, kiedy burmistrz będzie chciał Was też herbów pozbawić.

Nie uważam za rozsądne ze strony burmistrza blokowanie jakichkolwiek form promocji miasta. W tym przypadku sami Czytelnicy będą oceniali te działanie. Chętnie przeczytam komentarze, zwłaszcza innych „bezprawnych użytkowników” herbu Mirska, także na stronach Facebook’a.

LINK DO WYROKU W SPRAWIE ZASTRZEŻENIA HERBU PRZEZ GMINĘ

Dziękuję użytkownikowi Facebook’a za powyższy link.

Jako komentarz dodam jeszcze fragment z niedzielnej Ewangelii Mk 10, 43-44:

Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielki, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich.

16 komentarze dla “Co z tym herbem?”

  1. Burmistrzowi nie na rękę jest ta strona ,bo ukazuję gminę i burmistrza w innym świetle dlatego wymyśla ,komu przeszkadza jakiś tam herb, najważniejsze że ludzie w końcu wiedzą co w tym mieście i gminie się dzieje.

  2. Sprawa herbów i ich wykorzystania jest dość dziwna. Po pierwsze większość instytucji korzysta ze zbiorów Wikipedii, której licencja to Creative Commons – uznanie autorstwa. Na stronie mirsk.pl widoczny jest herb, można jednoznacznie określić, że pochodzi z Wikipedii. Licencja CC-BY nakazuje podanie źródła i autora, co raczej nie stanowi problemu, a jednak nie zostało dopełnione przez gminę Mirsk. Myślę, że przy takim obrocie spraw warto by było zgłosić się do autora projektu, aby ten z kolei zgłosił się do gminy Mirsk z roszczeniem o odszkodowanie.
    Zadać sobie można też inne pytanie, czy herb gminy Mirsk należy do domeny publicznej? W moim przekonaniu tak. W związku z tym gmina Mirsk, jak i żadna inna gmina nie ma prawa rościć sobie praw do jakiegokolwiek herbu. No chyba że mówimy o herbie, którego powstanie jest datowane na ostatnie 50 lat, to wtedy prawa do znaku posiada jego autor.

  3. Nie interesuje mnie zupełnie, czy zamieszczenie herbu gminy przez mieszkańca gminy jest zgodne z prawem stanowionym, czy też ne. Cała ta akcja burmistrza ma charakter restrykcji i powinna być rozpatrywana z moralnego punktu widzenia (jeżeli się mylę, proszę o sprostowanie). Wg mnie takie postępowanie urzędnika jest niedopuszczalne. Mam nadzieję, że honorarium za pracę kancelarii prawnej burmistrz uiści z własnych środków. Oczekuje, że Rada Miasta i Gminy przyjmie oficjalne stanowisko w omawianej kwestii

  4. Przecież to gołym okiem widać, że właściciel portalu musiał w przeszłości pisać jakieś niezbyt przychylne komentarze o urzędującej „władzy”-do czego ma pełne prawo, dlatego jaśnie pan burmistrz Jasiński postanowił włożyć białe rękawiczki i dowalić właścicielowi portalu poprzez kolejne skompromitowanie się przy użyciu radcy prawnego, króry jak widać cierpli na anmenzję wsteczną. Panie „mecenasie” polecam gorąco zapoznanie się z tym wyrokiem Sądu http://tinyurl.com/ocfb8pa#sthash.fUkdKgLA.dpuf, aby na przyszłość nie kompromitował się pan sam, a przy okazji albo przede wszystkim swojej mandantki (gminy Mirsk). Przypomnę panu, że pełnomocnik nie może działać na szkodę swojego klienta. Co do samego przygłupiego pomysłu pana Jasińskiego, to nie od dziś wiadomo, że już kilka razy „zasłynął” z głupich decyzji. I tak na przykład Skompromitował się na oczach całej Polski, kiedy to we wszystkich serwisach informacyjnych informowano o tym, że pan Jasiński postanowił zamieszać bezprawnie przy feriach zimowych.Jestem głęboko przekonany, że pan Jasiński powinien odejść od tego koryta, bo jak widać, czym dłużej w nim kwitnie, tym gorsze decyzje podejmuje. Mam nadzieje, że Rada okaże się ciałem myślącym i pokaże burmistrzowi sprowadzając go do pionu, by zaprzestał swoich przygłupich pomysłów wprowadzać i zamykać gębę wolnym mediom, czy też każdemu swojemu przeciwnikowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *