Mirsk i okolice

Szlaki i atrakcje turystyczne w okolicach Mirska

Szlaki piesze i rowerowe, punkty widokowe i przepiękny widok na Góry Izerskie… Mirsk to idealne miejsce na wypoczynek, a co skrywają jego okolice? Jakie atrakcje i szlaki turystyczne można znaleźć w pobliżu Mirska?

Jeśli cenisz sobie wypoczynek na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku i tłumu wczasowiczów, to uwierz, że nie będziesz chciał wyjeżdżać z Mirska. To miasto to idealne miejsce do uprawiania turystyki krajoznawczej czy wypoczynkowej. Z kolei miłośnicy aktywnego spędzania czasu, powinni odwiedzić również okoliczne miasta, takie jak Jelenia Góra czy Szklarska Poręba. Listę polecanych atrakcji znajdziesz poniżej. A jeśli planujesz nieco dłuższą podróż, to atrakcje turystyczne, te w górach i nie tylko, sprawdź w serwisie podsniezka.pl.

Muzeum Sami Swoi

Muzeum Sami Swoi (Muzeum Polskiej Komedii Wszechczasów) to obowiązkowy punkt podczas podróży do Mirska, szczególnie dla miłośników Kargula i Pawlaka. Zlokalizowane w pobliżu lubomierskiego rynku muzeum, poświęcone jest kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego. A co można tam zobaczyć? Przede wszystkim liczne rekwizyty wykorzystane podczas kręcenia filmu, w tym fragment słynnego płotu, przy którym kłócili się główni bohaterowie.

Zamek Czocha

Jeden z piękniejszych zamków w Polsce, który możesz zwiedzić nawet nocą. Na dodatek oferuje on noclegi w eleganckich komnatach i SPA. Zamek Czocha znajduje się w Leśnej, około 15 minut drogi (samochodem) od Mirska. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć z przewodnikiem, który chętnie opowie wiele ciekawych historii i anegdotek związanych z tym miejscem, a uwierz, że zamek Czocha skrywa naprawdę wiele tajemnic. Niezwykle urokliwa jest tam Sala Biblioteczna, w której książki poukładane są od posadzki aż po sufit.

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój to położone obok Mirska miasto uzdrowiskowe, w którym oprócz Parku Zdrojowego i Pijalni Wód znajduje się też mnóstwo innych atrakcji. Między innymi Single Track, czyli naturalne ścieżki rowerowe o długości ponad 80 km, które poprowadzone są między drzewami. Te dobrze przygotowane i oznakowane szlaki, to świetna atrakcja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Góry Izerskie to również mnóstwo pieszych szlaków oraz atrakcji takich jak wodospady, torfowiska czy Park Ciemnego Nieba.

Szklarska Poręba szlaki

Szklarska Poręba to najlepsze miejsce na wycieczkę w Karkonosze i Góry Izerskie. Prowadzi stąd mnóstwo szlaków o różnym poziomie trudności. Można wybrać się na przykład na krótką wycieczkę do Wodospadu Kamieńczyka przez Marysin lub nieco dłuższą trasę przez Białą Dolinę, Izerskie Garby i Rozdroże pod Cichą Równią aż do Jakuszyc, podczas której zobaczysz najpiękniejsze zakątki Gór Izerskich. Z kolei jednym z najpopularniejszych szlaków w Szklarskiej Porębie jest Magiczny Szlak Ducha Gór, który powstał głównie z myślą o rodzinnych wędrówkach.

Do innych ciekawych atrakcji w pobliżu Mirska należy Geopark w Krobicy, Zamek Gryf czy Czarci Młyn w Świeradowie-Zdroju.

jeden komentarz dla “Szlaki i atrakcje turystyczne w okolicach Mirska”

  1. No z tym świeżym powietrzem w Mirsku to pojechaliście 😀
    Przebywanie w Mirsku powinno być traktowane jako poważne zgrożenie dla życia, Nie trzeba nic tłumaczyć zanieczyśzczenia widać i czuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *