Sesja z dnia 7.02.2019

Rada Miasta – online, PŁATNE MIEJSCA w Rynku
Z ciekawością oglądnęłam sesję z dnia 7.02.2019.
Najważniejsza rzecz można oglądać sesję rady online https://bip.mirsk.pl/cms/12356/sesje_rady_miejskiej_gminy_mirsk__nagrania
Oczywiście nie ma tej informacji oficjalnie na stronie mirsk.pl aby nasi mieszkańcy czasami nie zaglądnęli do kuchni naszej lokalnej polityki.
Kilka uwag do samego nagrania:
  1. Dźwięk jest straszny. Myślę, że zakup trzech mikrofonów nie jest wielkim obciążeniem dla budżetu Gminy po jednym na każdym ze stole.
  2. Kamera nagrywa nie wszystkich, nie wiadomo kto się naprawdę wypowiada – można się jedynie domyślać po głosie.
Likwidacja straży Miejskiej.
Przede wszystkim jestem zdziwiona odrzuceniem wniosku o likwidacje Straży Miejskiej. Idealny zabieg zrobił Pan Burmistrz, że zatrudnił nowego komendanta i jak za dotknięciem czarodziejski różdżki znikną nam koszty funkcjonalna tej formacji.
Nikt nie prowadził dyskusji poza pojedynczymi przypadkami po co w Mirsku taka organizacja, większe miasta zdecydowały się na likwidacje i jakoś tragedii nie ma a oszczędności w budżecie są.
W związku z faktem, że SM funkcjonuje od wielu lat uważam, że powinna składać co pół roku raport ze swojej działalności oraz planowanych działań jeśli mamy utrzymywać tą instytucje z naszych pieniędzy. Poruszanie przez radnych haseł, że zobaczy się za 2-3 lata jest dla mnie niedopuszczalne – to są pieniądze mieszkańców Gminy Mirsk.
Pani Radna poruszyła, że urzędnik wymaga asysty nie wymieniła przy jakich działaniach https://youtu.be/zJGLm4HMn8I?t=3449  jest ta asysta niezbędna, tak więc wychodzi na to, że nasi urzędnicy jedyne co potrafią, to działać z pozycji siły. Wniosek ostatecznie upadł, ale radzę wszystkim mieszkańcom przyglądać się działaniom SM.
Dużym sukcesem Prezesa Odnowy Karola Wilka jest  przegłosowanie uchwały o komunikacji na terenie Mirsk. Jest to niewątpliwy sukces i spełnienie postulatu z wyborów samorządowych.
Na pytanie skąd wziąć pieniądze na transport – zlikwidujmy Straż Miejską.
PŁATNE MIEJSCA PARKINGOWE w Rynku.
Najważniejsza rzecz to podatki – Pan Radny chce wprowadzić płatne miejsca parkingowe na terenie Mirsk https://youtu.be/zJGLm4HMn8I?t=4970
Koszt 13-15 tysięcy, Pan Radny zna producenta i wykonawcę, czyli możemy domyślać się kto wygra ten przetarg.
Tak wygląda nasza Gmina – ktoś kogoś zna itp. A dlaczego nie zapytać mieszkańców co o tym sądzą ?
Mirsk ma profil na FB i TT wystarcz zrobić ankietę. Lepiej szybko coś uchwalić po cichu.
I na koniec polecam się przyjrzeć co robią nasi radni na sesji – prawa strona śpi.
Z poważaniem Zoja